 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDV20-31P-203A)
Bourns PDV20-31P-203A
PartNo:
PDV20-31P-203A
Manufacturers: Bourns
Qty: 945
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 20K 20% Audio Open Frame
RoHS:Details
Travel:20 mm
Resistance:20 kOhms
Power Rating:50 mW