 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PDV30-31P-103B)
Bourns PDV30-31P-103B
PartNo:
PDV30-31P-103B
Manufacturers: Bourns
Qty: 420
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10K 20% Linear Open Frame
RoHS:Details
Travel:30 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:100 mW