 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA1543-2010DPB103)
Bourns PTA1543-2010DPB103
PartNo:
PTA1543-2010DPB103
Manufacturers: Bourns
Qty: 717
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10MM SHAFT NO DET 15MM STRK SNG LIN
RoHS:Details
Travel:15 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW