 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA4543-2010CIB502)
Bourns PTA4543-2010CIB502
PartNo:
PTA4543-2010CIB502
Manufacturers: Bourns
Qty: 959
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 5K LINEAR
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:5 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)