 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA4543-2010CPB103)
Bourns PTA4543-2010CPB103
PartNo:
PTA4543-2010CPB103
Manufacturers: Bourns
Qty: 882
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10MM SHAFT NO DET 45MM STRK SNG LIN
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)