 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA4543-2015CPB102)
Bourns PTA4543-2015CPB102
PartNo:
PTA4543-2015CPB102
Manufacturers: Bourns
Qty: 1071
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 1K LINEAR
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:1 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)