 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA4543-2015CPB103)
Bourns PTA4543-2015CPB103
PartNo:
PTA4543-2015CPB103
Manufacturers: Bourns
Qty: 1166
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10K LINEAR
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW