 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA4543-2015DPA504)
Bourns PTA4543-2015DPA504
PartNo:
PTA4543-2015DPA504
Manufacturers: Bourns
Qty: 819
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 500Kohm Audio 45mm Stroke Length
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:500 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)