 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA4543-2015DPB202)
Bourns PTA4543-2015DPB202
PartNo:
PTA4543-2015DPB202
Manufacturers: Bourns
Qty: 689
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 2K LINEAR
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:2 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)