 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTA6043-2010CIB503)
Bourns PTA6043-2010CIB503
PartNo:
PTA6043-2010CIB503
Manufacturers: Bourns
Qty: 789
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 50K LINEAR
RoHS:Details
Travel:60 mm
Resistance:50 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)