 All Product > Resistors > Variable Resistors > Piher  (PTC15NV18-102A2020)
Piher PTC15NV18-102A2020
PartNo:
PTC15NV18-102A2020
Manufacturers: Piher
Qty: 1022
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1Kohms 15mm Rnd Cermet
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)