 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTD902-2015F-A103)
Bourns PTD902-2015F-A103
PartNo:
PTD902-2015F-A103
Manufacturers: Bourns
Qty: 508
Request Qty:
Description: Potentiometers 10K AUDIO
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:25 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm