 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTF01-152A-103B2)
Bourns PTF01-152A-103B2
PartNo:
PTF01-152A-103B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 453
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10Kohms Travel=100mm
RoHS:Details
Travel:100 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)