 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTF45-152B-503B2)
Bourns PTF45-152B-503B2
PartNo:
PTF45-152B-503B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 431
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 50Kohms Travel=45mm Dual Gang
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:50 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)