 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL20-10G1-103B2)
Bourns PTL20-10G1-103B2
PartNo:
PTL20-10G1-103B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 557
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10Kohms Travel=20mm Center Detent
RoHS:Details
Travel:20 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW