 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL20-15G1-203B2)
Bourns PTL20-15G1-203B2
PartNo:
PTL20-15G1-203B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 562
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 20Kohms Travel=20mm Center Detent
RoHS:Details
Travel:20 mm
Resistance:20 kOhms
Power Rating:50 mW