 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL30-15O0-503B2)
Bourns PTL30-15O0-503B2
PartNo:
PTL30-15O0-503B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 521
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 50Kohms Travel=30mm
RoHS:Details
Travel:30 mm
Resistance:50 kOhms
Power Rating:100 mW