 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL45-10R0-105B2)
Bourns PTL45-10R0-105B2
PartNo:
PTL45-10R0-105B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 723
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 1Mohms Travel=45mm
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:1 MOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)