 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL45-15O0-105A2)
Bourns PTL45-15O0-105A2
PartNo:
PTL45-15O0-105A2
Manufacturers: Bourns
Qty: 2862
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 15MM LEVER 1MOHMS 45MM TRVL OR LED
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:1 MOhms
Power Rating:60 mW