 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL60-10O0-203B2)
Bourns PTL60-10O0-203B2
PartNo:
PTL60-10O0-203B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 731
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 20Kohms Travel=60mm
RoHS:Details
Travel:60 mm
Resistance:20 kOhms
Power Rating:200 mW