 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL60-15G1-204B2)
Bourns PTL60-15G1-204B2
PartNo:
PTL60-15G1-204B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 668
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 200Kohms Travel=60mm Center Detent
RoHS:Details
Travel:60 mm
Resistance:200 kOhms
Power Rating:200 mW