 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL60-15R0-103B2)
Bourns PTL60-15R0-103B2
PartNo:
PTL60-15R0-103B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 584
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 10Kohms Travel=60mm
RoHS:Details
Travel:60 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:200 mW