 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTL60-19R1-503B2)
Bourns PTL60-19R1-503B2
PartNo:
PTL60-19R1-503B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 674
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 50Kohms Travel=60mm Center Detent
RoHS:Details
Travel:60 mm
Resistance:50 kOhms
Power Rating:200 mW