 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTP902-030S-103B2)
Bourns PTP902-030S-103B2
PartNo:
PTP902-030S-103B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 500
Request Qty:
Description: Potentiometers 10Kohms Dual Gang
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Number of Turns:1
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:30 mm