 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTP902-130F-504B2)
Bourns PTP902-130F-504B2
PartNo:
PTP902-130F-504B2
Manufacturers: Bourns
Qty: 469
Request Qty:
Description: Potentiometers 500Kohms Dual Gang Center Detent
RoHS:Details
Resistance:500 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:
Tolerance:0.3
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:30 mm