 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV09A-2020F-A104)
Bourns PTV09A-2020F-A104
PartNo:
PTV09A-2020F-A104
Manufacturers: Bourns
Qty: 407
Request Qty:
Description: Potentiometers 100K AUDIO 20%
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm