 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV09A-2020F-B503)
Bourns PTV09A-2020F-B503
PartNo:
PTV09A-2020F-B503
Manufacturers: Bourns
Qty: 500
Request Qty:
Description: Potentiometers 50K LINEAR 20%
RoHS:Details
Resistance:50 kOhms
Power Rating:
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm