 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV09A-4015U-A204)
Bourns PTV09A-4015U-A204
PartNo:
PTV09A-4015U-A204
Manufacturers: Bourns
Qty: 422
Request Qty:
Description: Potentiometers 200K AUDIO 20%
RoHS:Details
Resistance:200 kOhms
Power Rating:
Voltage Rating:
Tolerance:0.2
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Audio
Number of Turns:1
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:15 mm