 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV09A-4020F-B104)
Bourns PTV09A-4020F-B104
PartNo:
PTV09A-4020F-B104
Manufacturers: Bourns
Qty: 581
Request Qty:
Description: Potentiometers 100K LINEAR 20%
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm