 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV09A-4020U-B103)
Bourns PTV09A-4020U-B103
PartNo:
PTV09A-4020U-B103
Manufacturers: Bourns
Qty: 546
Request Qty:
Description: Potentiometers 10K LINEAR 20%
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Knurled / Serrated
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm