 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV09A-4225F-B102)
Bourns PTV09A-4225F-B102
PartNo:
PTV09A-4225F-B102
Manufacturers: Bourns
Qty: 540
Request Qty:
Description: Potentiometers 1K LINEAR 20%
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:25 mm