 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV112-4420A-B503)
Bourns PTV112-4420A-B503
PartNo:
PTV112-4420A-B503
Manufacturers: Bourns
Qty: 462
Request Qty:
Description: Potentiometers Dual 50K LINEAR 20%
RoHS:Details
Resistance:50 kOhms
Power Rating:
Termination Style:Pin
Mounting Style:Through Hole
Taper:Linear
Number of Turns:1
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm