 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (PTV142B20E120AA504)
Bourns PTV142B20E120AA504
PartNo:
PTV142B20E120AA504
Manufacturers: Bourns
Qty: 431
Request Qty:
Description: Potentiometers 500K AUDIO 20%
RoHS:Details
Resistance:500 kOhms
Power Rating:50 mW
Shaft Type:Flatted / D
Shaft Diameter:6 mm
Shaft Length:20 mm