 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36P102C01B00)
Murata Electronics PV36P102C01B00
PartNo:
PV36P102C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 600
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1.0Kohms 10mm Square 25turn
RoHS:Details
Product:Multi-Turn Trimmer Potentiometers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)