 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36P203C01B00)
Murata Electronics PV36P203C01B00
PartNo:
PV36P203C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 560
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 20Kohms 10mm Square 25turn
RoHS:Details
Product:Multi-Turn Trimmer Potentiometers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)