 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36W102C31A00)
Murata Electronics PV36W102C31A00
PartNo:
PV36W102C31A00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 753
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1K Ohm 10% 1/2W
RoHS:Details
Product:Multi-Turn Trimmer Potentiometers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)