 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36W502C01B00)
Murata Electronics PV36W502C01B00
PartNo:
PV36W502C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 3680
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 5Kohms 10mm Square 25turn
Taper:Linear
Resistance:5 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)