 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36X102C01B00)
Murata Electronics PV36X102C01B00
PartNo:
PV36X102C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 627
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1K Ohm 10% 1/2W
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)