 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36Y104C01B00)
Murata Electronics PV36Y104C01B00
PartNo:
PV36Y104C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 5034
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 100Kohms 10mm Square 25turn
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)