 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36Y501C01B00)
Murata Electronics PV36Y501C01B00
PartNo:
PV36Y501C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 1966
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500ohms 10mm Square 25turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)