 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV36Z103C01B00)
Murata Electronics PV36Z103C01B00
PartNo:
PV36Z103C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 655
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms 10mm Square 25turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)