 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV37P203C01B00)
Murata Electronics PV37P203C01B00
PartNo:
PV37P203C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 500
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 20Kohms Sealed 6mm SQ 12turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:12
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)