 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV37W102C01B00)
Murata Electronics PV37W102C01B00
PartNo:
PV37W102C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 2204
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1.0Kohms Sealed 6mm SQ 12turn
RoHS:Details
Product:Multi-Turn Trimmer Potentiometers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:12
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)