 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV37W103C01B00)
Murata Electronics PV37W103C01B00
PartNo:
PV37W103C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 2466
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 10Kohms Sealed 6mm Square 12turn
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)