 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV37W202C01B00)
Murata Electronics PV37W202C01B00
PartNo:
PV37W202C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 13029
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 2.0Kohms Sealed 6mm SQ 12turn
Taper:Linear
Resistance:2 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)