 All Product > Resistors > Variable Resistors > Murata Electronics  (PV37W501C01B00)
Murata Electronics PV37W501C01B00
PartNo:
PV37W501C01B00
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 2591
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500ohms Sealed 6mm Square 12turn
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:12
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)