 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RA2043F-20-10EB1-B50K)
Alpha (Taiwan) RA2043F-20-10EB1-B50K
PartNo:
RA2043F-20-10EB1-B50K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 883
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 20mm TRVL LINEAR 50K PC Mount
RoHS:Details
Travel:20 mm
Resistance:50 kOhms
Power Rating:50 mW
Voltage Rating:200 V