 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RA2045F-20G-15LC-B50K-C)
Alpha (Taiwan) RA2045F-20G-15LC-B50K-C
PartNo:
RA2045F-20G-15LC-B50K-C
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 834
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 20mm TRVL LINEAR 50K GREEN LED PC MOUNT
RoHS:Details
Travel:20 mm
Resistance:50 kOhms
Power Rating:100 mW
Voltage Rating:200 V