 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RA4520F-10-20D1-B10K)
Alpha (Taiwan) RA4520F-10-20D1-B10K
PartNo:
RA4520F-10-20D1-B10K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 814
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 45mm TRVL Linear 10K
RoHS:Details
Travel:45 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)