 All Product > Resistors > Variable Resistors > Alpha (Taiwan)  (RA6020F-10-15F2-B10K)
Alpha (Taiwan) RA6020F-10-15F2-B10K
PartNo:
RA6020F-10-15F2-B10K
Manufacturers: Alpha (Taiwan)
Qty: 843
Request Qty:
Description: Slide Potentiometers 60mm TRVL Linear 10K
RoHS:Details
Travel:60 mm
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)